Wyższe ceny OC

Większość kierowców wykupujących lub przedłużających ubezpieczenie OC spotkała się z nie miłą niespodzianką dotyczącą jego ceny. Wzrost cen polis OC nastąpił prawie w każdym zakładzie ubezpieczeniowym. Osoby zajmujące się branżą ubezpieczeń samochodowych szacują, że średnio ubezpieczenie OC w ciągu ostatniego podrożało o ok. 10-15%.

Wszystko zapowiada, że to nie koniec podwyżek. Największe towarzystwa ubezpieczeniowe zapowiadają kolejną falę podwyżek. Możemy się spodziewać kolejnego wzrostów o ok. 10-15%. Ubezpieczyciele argumentują podwyżki niskimi cenami OC w przeszłości. Specjaliści szacuję, że do niektórych ofert firmy ubezpieczeniowe nawet dokładały. Silna konkurencja blokowała wzrost cen polis. W innych krajach Unii Europejskiej ubezpieczenie OC są dużo droższe niż w Polsce o ok. 50-100%.

Kolejnymi czynnikami decydującym o podwyżkach jest wzrost podatku VAT, jak również coraz częstsze klęski żywiołowe, które zmuszają ubezpieczycieli do coraz większych wypłat odszkodowań. Ogólna sytuacja sprawia, że należy poświęcić dużo czasu, aby znaleźć najtańsze OC. W tym celu warto wykorzystać zasoby Internetu, gdzie można zakupić polisę taniej. Ponadto w Internecie dostępnych jest dużo promocji, które obniżają cenę ubezpieczenia OC.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ceny OC, Ubezpieczenia OC i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz