Ubezpieczenie AC (Autocasco)

Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i jego zakup zależy wyłącznie od właściciela pojazdu. Zawiera się je na okres jednego roku i nie przedłuża automatycznie, dlatego należy pamiętać o zapłaceniu kolejnej składki.

Polisa taka obejmuje przede wszystkim konsekwencje zdarzeń, jeśli sami jesteśmy odpowiedzialni za zdarzenie, gdy sprawca zdarzenia nie jest znany, gdy zderzymy się ze zwierzętami czy szkoda nastąpi w skutek żywiołu. Takie ubezpieczenie daje nam znacznie większą ochronę pojazdu i dlatego coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Niestety koniecznie trzeba czytać ogólne warunki umowy ubezpieczeniowej, gdyż zakłady ubezpieczeniowe często zaznaczają, w jakich przypadkach ubezpieczenie się nam nie należy. Takie ubezpieczenie autocasco daje więcej możliwości, ale musimy pamiętać, żeby przestrzegać warunków umowy, która precyzuje, w jakich sytuacjach nie zostanie mam wypłacone odszkodowanie. Warunki ubezpieczenia AC regulują wewnętrzne przepisy towarzystw ubezpieczeniowych i dlatego trzeba dobrze sprawdzić, czy ubezpieczenie, które chcemy zakupić chroni nas w pełni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubezpieczenie AC i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz