Najtańsze OC

Wśród części właścicieli samochodów panuje przekonanie, że nie warto nabywać najtańszego OC. Argumentacja tego poglądu jest bardzo różna, jednakże najczęściej przywoływany jest rzekomo mniejszy zakres polisy. Z całą pewnością można stwierdzić, iż jest to pogląd całkowicie niesłuszny.

W naszym kraju ubezpieczenia komunikacyjne regulowane są ustawowo. Zakres ubezpieczenia OC został dokładnie określony, więc wszystkie towarzystwa oferują identyczny produkt. Ustawowo określono również sumę ubezpieczenia, więc w każdym towarzystwie jest identyczna. Ponadto ubezpieczenia samochodowe podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego.

Wymienione wyżej argumenty skłaniają do jednoznacznego poglądu – nie warto przepłacać za ubezpieczenie OC. Niższa cena OC nie świadczy o gorszej jakości danego produktu ubezpieczeniowego. Zdarza się, że ubezpieczyciele w różny sposób podchodzą do danego zdarzenia drogowego. W tym miejscu należy podkreślić, że ubezpieczenie OC naszego samochodu finansowo zabezpiecza inne osoby przed skutkami wszelkich zdarzeń spowodowanych przez kierującego naszym samochodem.

Polecamy wykupywanie najtańszego OC, ponieważ przepłacanie kompletnie mija się z celem. W przypadku ubezpieczeń AC i NW zasada wykupywania najtańszego nie ma sensu, ponieważ zazwyczaj niższa cena sprawia, że zakres jest zdecydowanie mniejszy. W przypadku tych dwóch typów ubezpieczeń samochodowych trzeba zwracać uwagę również na inne czynniki, a nie tylko cenę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ceny OC, Ubezpieczenia OC i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz